Dieta Atkinsa

dieta atkinsa jadłospis tygodniowy

Niskowęglowodanowa dieta podbija cały świat. Moda na nią rozpoczęła się w Ameryce, ostatnio dotarła ona do Europy. O jakiej diecie mowa?

Opisana została dieta Atkinsa. Jej autor stwierdził, że jest ona bardzo korzystna dla ludzi, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, gdyż przyczyną nadwagi jest nadmierne spożywanie węglowodanów, a przecież ta dieta opiera się głównie na białkach i tłuszczach. Czy ma on racje? Każdy ma odmienne zdanie na ten temat. Dla ludzi, którzy koniecznie muszą korzystać z gotowych posiłków, które są przygotowywane przez specjalne firmy i dowożone rano do klienta teraz już mogą wybrać również taką dietę. Jest to dosyć dobre rozwiązanie, jeśli bierze się pod uwagę, że dieta Atkinsa składa się z kilku etapów.

Na czym polega dieta Atkinsa

Na samym początku trzeba zdecydowanie zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów, a także zakazane jest spożywanie pieczywa, produktów zbożowych, owoców, warzyw i mleka. Do powyższych zasad należy się zastosować od razu, w innym wypadku najlepiej wybrać dla siebie inną dietę, która będzie nam bardziej odpowiadała. Drugi etap jest znacznie przyjemniejszy dla konsumenta, gdyż rygorystyczne zasady zostają ograniczone. Można zwiększyć ilość spożywanych węglowodanów i z powrotem wprowadzić do jadłospisu owoce i warzywa. Wcześniej trzeba jednak zainteresować się, które z nich można jeść, gdyż oczywiście można było domyślić się, że tkwi tu jakiś haczyk. Choć można je jeść, to trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie są wskazane. Trzeci etap to wprowadzanie diety, której będziemy się stosować przez resztę naszego życia.