Dieta białkowa – na czym polega

dieta proteinowa

Jedną z najpopularniejszych diet jest obecnie dieta białkowa. Bez wątpienia znana wszystkim jest pod nazwą dieta Dukana, jednak jego następczyni została o wiele bardziej dopracowana i nie jest już tak szkodliwa jak wynaleziona przez Piere’a Dukana. A mianowicie rekordy popularności bije obecnie dieta oxy.
Jest ona o tyle zdrowsza od swojej poprzedniczki, że została wzbogacona w kotkajle owocowe oraz jest bardziej zróżnicowana. I przede wszystkim nie trwa ona tak długo jak dieta Dukana.

Dieta białkowa ma to do siebie, że jej zadaniem jest przede wszystkim przyspieszenie metabolizmu, który ma za zadanie spalanie tkanki tłuszczowej. Dieta białkowa składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich opiera się na wprowadzeniu do całego procesu diety. W drugim etapie organizm zaczyna spalać jak najwięcej zbędnych kilogramów. Natomiast trzeci etap polega na stabilizacji efektu. Ostatni natomiast ma za zadanie zapobieganie efektowi jojo. Dlatego w przypadku diety białkowej bardzo istotnym jest przestrzeganie jej jadłospisu. Bez wątpienia nie ma tutaj mowy na odstępstwa.Jednak najnowszy model diety białkowej pozwala na wprowadzenie do jadłospisu owoców oraz warzyw.

Oczywiście naprzemiennie z produktami bogatymi w białko tak zwane proste. Jednak sam jadłospis zmienia się także w zależności od fazy diety w której się znajdujemy. Dieta białkowa nieustannie prowadzi w popularności i jest jedną z najchętniej wybieranych, ponieważ pozwala ona schudnąć w stosunkowo krótkim czasie przy stosunkowo niewielkim nakładzie.