Dla kogo dieta dukana

dieta proteinowa

Dieta Dukana jest jedną z bardziej popularnych diet. Nazywana jest potocznie także dietą białkową lub proteinową. Dieta ta jest jednak przeznaczona głównie dla osób zdrowych, ponieważ wymaga zaangażowania dużej ilości pokładów energii organizmu. Została ona opracowana przez specjalistę Pierre’a Dukana dla osób borykających się nadwagą.

Dieta Dukana jest dietą, która opiera się głównie na produktach białkowych, dlatego przed przystąpieniem do diety warto rozważyć kilka możliwości. Sama dieta składa się z kilku etapów. W pierwszej fazie nasz organizm przyjmuje tylko i wyłącznie produkty bogate w białko a co za tym idzie przyspiesza to przemianę i rozpoczyna się spalanie kalorii. Jednak w tym właśnie etapie wykluczone ze spożycia zostają produkty bogate w błonnik, takie jak warzywa, owoce, czy też produkty zbożowe.

Bez wątpienia zaletami diety jest to, że niemal od razu następuje szybka redukcja masy ciała, przy możliwości zminimalizowania wyrzeczeń. Stosując dietę Dukana nie odczuwamy również głodu, ponieważ możemy spożywać dowolną ilość wyznaczonych posiłków. Dodatkowo sama dieta składa się z produktów, które są powszechnie dostępne i przede wszystkim smaczne. Co nie często zdarza się w innych rodzajach diet.

Dieta ta ma również wady. Niewątpliwie minusem diety jest to, że jadłospis jest monotonny i wraz ze zmianą etapów nie ulega on znacznie urozmaiceniu. Dieta Dukana została wypróbowana przez wiele osób i bez wątpienia mnóstwo z nich uzyskało pożądany efekt. A co za tym idzie jest ona uważana za jedną z bardziej skutecznych. Jednak aby okazała się naprawdę skuteczna warto zasięgnąć porady osoby wykwalifikowanej, albowiem każda dieta powinna zostać dobrana indywidualnie, ponieważ zwiększa to możliwość oczekiwanego efektu końcowego.