Czy istnieje skuteczna dieta odchudzająca?

czy istnieje skuteczna kuracja odchudzająca

Otyłość w dzisiejszych czasach dotyka coraz to większą grupę społeczną. Jest to poważny problem zdrowotny, z którym bardzo ciężko potrafimy sobie poradzić. W Internecie i czasopismach dla kobiet ciągle można znaleźć coraz to nowsze propozycje diet i cudownych kuracji odchudzających. Nie które z nich wręcz gwarantują nam stratę nadwyżki kilogramów w mgnieniu oka przy minimalnym wysiłku. Wśród tych rewelacyjnych propozycji są również takie diety, które wywołały wiele szumu i kontrowersji nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Ich nazwy i zasady stosowania kojarzone są przez miliony ludzi. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna.

Dlaczego mamy skłonności do tycia?

Grono ludzi zastanawia się jak schudnąć? Czy istnieje skuteczna dieta odchudzająca? Ale nie wielu chce poznać przyczyny otyłości. Prawda jest taka, że zdecydowanie najczęstszą przyczyną przyrastającej masy ciała jest nadmierna podaż kalorii w stosunku do zapotrzebowania energetycznego organizmu. Inaczej jemy więcej niż potrzebujemy i dostarczamy większą ilość kalorii naszemu organizmowi niż potrzebuje . Owa nadwyżka przetwarzana jest na tkankę tłuszczową i odkładana na brzuchu, pośladkach i udach.

Jak schudnąć czyli odchudzanie w praktyce

Dzienne zapotrzebowanie energetyczne oblicza się dla każdej osoby indywidualnie na podstawie parametrów takich jak: wzrost, masa ciała, wiek oraz poziom aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy wprowadzić kurację odchudzającą, od otrzymanej wartości należy odjąć 500 – 1000 kcal – taka redukcja zapewni nam utratę ok. 1 – 1,5 kg/tydzień. Taki poziom utraty wagi jest optymalny i nie będzie miał negatywnego wpływu na stan naszego zdrowia.