Zielona herbata pomaga w diecie

czy zielona herbata odchudza

Zielona herbata a dokładniej jej napar, mogą pomóc nam w codziennej diecie. Zielona kawa może być przede wszystkim prawdziwą zachętą do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Jest to czynnik wpływający między innymi na spalanie tkanki tłuszczowej, która z czasem powoduje poważną otyłość oraz różne choroby związane z nadmierną ilością tłuszczu w organizmie człowieka. Dzisiaj rozwiązanie to proponują dietetycy oraz inne osoby związane z promowaniem zdrowej żywności w codziennej diecie. Herbata ta posiada mnóstwo właściwości a głównie z tego względu, że nie jest czarna, przez co nie ma typowego aromatu zwykłej herbaty. Brak działania wysokiej temperatury powoduje, że nie dochodzi, do rozpadu najważniejszych substancji leczniczych, co sprawia, że zielona herbata ma dodatkowe właściwości. Oczywiście nie chodzi tu też o same walory smakowe czy zdrowotne, ponieważ zielona kawa wpływa również na stan urody. Herbata niepoddana procesom fermentacji posiada wysokie stężenie antyoksydantów, innych najważniejszych witamin A, C, E, wapń, mangan, oraz inne substancje. To właśnie dzięki wspomnianym składnikom herbata ta zyskuje więcej w naszych oczach niż jej palony odpowiednik.

Zielona herbata i ochrona przed słońcem

W lecie mamy do czynienia z bardzo destruktywnym działaniem słońca wpływającym bezpośrednio na skórę. Jeśli pijemy regularnie zieloną herbatę to polifenole dodają nam dodatkową ochronę skóry przed szkodliwymi promieniami UV.

Skuteczne antyoksydanty

Antyoksydanty to nic innego jak przeciwutleniacze. Mowa o związkach chemicznych, które pozwalają między innymi na eliminacje różnych bakterii i wolnych rodników. W ten sposób negatywne procesy starzenia się zostają zahamowane a skóra, chroniona jest przed chorobami zwłaszcza nowotworowymi. Polifenol to także główny składnik uczestniczący w syntezie kolagenu. W ten sposób skóra pozostaje odpowiednio gładka i elastyczna, przez co regularne picie herbaty może poprawić nasz wygląd, ale także wpłynąć na procesy odchudzania się to się sprawdza.

Zielona herbata na odchudzanie

W ten sposób możemy też nieco zrzucić więcej kilogramów. Picie herbaty pozwala na eliminację toksyn znajdujących się w organizmie. Wiele z tych toksyn powstaje w wyniku jedzenia, zwłaszcza jeśli jestem ciężkie i bardzo tłuste rzeczy. W ten sposób możemy chronić organizm przed miażdżycą oraz przed zawałem serca. Jednym z czynnikiem występowania takich chorób jest otyłość, dlatego powinniśmy przemyśleć czy nie warto zrzucić nieco wagi skoro mamy odpowiednie możliwości.

Jak przygotować zieloną herbatę

Tylko właściwie przygotowany napar zawiera lecznicze właściwości. W tym celu dobieramy odpowiednią temperaturę wody, która w tym wypadku wynosi standardowo 60 stopni Celsjusza, ale prawidłowo może wynosić maksymalnie nawet 90 stopni. Powyżej tej temperatury, herbata straciłaby swoje naturalne właściwości lecznicze. Temperatura zależy między innymi od jakości suszu, gatunku herbaty, twardości wody, oraz czasu przygotowania. W rzeczywistości nie jest to jakoś określone, po prostu za każdym razem proces przyrządzenia herbaty wygląda różnie. Standardowo herbata zostaje przygotowana w ciągu 3 minut i taki napar posiada właściwe substancje odżywcze.